Mówimy po Polsku

Prawnicy w Chicago zajmującymi się obrażeniami cielesnymi - polish homepage

Prawnicy w Chicago zajmującymi się obrażeniami cielesnymi

Adwokaci w Chicago Stanowczo Popierają Ofiary Wypadków

Wielu z nas żyje zgodnie z rutyną i przyjmuje za pewność prowadzenia codziennych spraw swojego życia. Niestety wypadek może wszystko wytrącić z równowagi. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek samochodowy, wypadek ciężarówki, poślizgnięcie się i upadek, czy uraz w pracy, wypadki mogą utrudniać wykonanie nawet najmniejszych zadań. Czasami obrażenia są katastrofalne lub nawet śmiertelne.

Mówimy po Polsku (855) 997-2354 / (312) 241-1645

Szkoda Osobista

Większość pozwów o odszkodowanie za obrażenia cielesne toczy się na podstawie teorii zaniedbania. Będziesz musiał wykazać, że jest bardziej prawdopodobne, że pozwany nie działał bezpiecznie w danej sytuacji, unikając niepotrzebnego ryzyka krzywdy. Ten obowiązek staranności zależy od okoliczności. Jeśli możesz ustalić odpowiedzialność, możesz uzyskać odszkodowanie, takie jak ból i cierpienie, utracone zarobki i wydatki na leczenie. Chociaż najczęściej wypadki są spowodowane zaniedbaniem, w pewnych okolicznościach możliwe jest odzyskanie odszkodowania na podstawie teorii umyślnego niewłaściwego postępowania lub lekkomyślności. Musisz wnieść roszczenie w określonym terminie, zwanym terminem przedawnienia.

Wypadki samochodowe

Jeśli odniesiesz obrażenia w wypadku samochodowym, możesz odzyskać odszkodowanie w postępowaniu sądowym o uszkodzenie ciała. Kierowcy mogą naruszyć obowiązek zachowania należytej ostrożności podczas prowadzenia swoich samochodów na wiele różnych sposobów, w tym za przekroczenie prędkości, wysyłanie SMS-ów, jazdę po pijanemu, zmęczoną jazdę i śledzenie ogona. W Illinois kierowcy muszą mieć jedynie 25 000 dolarów ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za obrażenia lub śmierć osoby, a rachunki medyczne są często znacznie wyższe. Czasami kierowcy jeżdżą samochodami na drogach bez wymaganego ubezpieczenia. Gdy nieubezpieczony lub niedostatecznie ubezpieczony kierowca powoduje wypadek, możesz zwrócić się do własnej polisy od nieubezpieczonego lub niedostatecznie ubezpieczonego. Nasi prawnicy do spraw obrażeń ciała mogą poprowadzić mieszkańców Chicago przez każdy rodzaj roszczenia.

Wypadki ciężarówek

Ze względu na wagę i rozmiary samochodów ciężarowych wypadki ciężarówek mogą skutkować poważnymi obrażeniami wielu kierowców i pasażerów mniejszych pojazdów. Czasami zdarzają się wypadek ciężarówki, ponieważ kierowca ciężarówki międzystanowej naruszył przepisy Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników Samochodowych (FMCSA). Jednak ważne jest, aby przy określaniu, kogo pozwać o odszkodowania, przyjrzeć się wszystkim przyczynom wypadku. Firma przewozowa może ponosić odpowiedzialność zastępczą lub bezpośrednią, albo obie te rzeczy. Może zostać pociągnięty do bezpośredniej odpowiedzialności za niedbałe zatrudnienie, szkolenie lub nadzór.

Wypadki motocyklowe

W przypadku kolizji pomiędzy motocyklistą a większym pojazdem nie ma żadnego zderzaka. Niestety, motocykliści mogą doznać katastrofalnych lub nawet śmiertelnych obrażeń. Nawet jeśli odpowiedzialność za wypadek motocyklowy wydaje się oczywista, kierowca większego pojazdu może wskazać motocyklistę jako częściowo lub całkowicie winnego. Illinois stosuje zmodyfikowaną wersję zaniedbań porównawczych. Oznacza to, że Twoje szkody zostaną zmniejszone o procent winy i nie będziesz w stanie w ogóle ich odzyskać, jeśli byłeś w co najmniej 50% winny za swoje obrażenia. Nasi prawnicy w Chicago mają doświadczenie w zwalczaniu tych argumentów.

Wypadki rowerowe

W Illinois rowerzyści mają takie samo prawo do poruszania się po drogach, jak samochody i ciężarówki. Rowerzyści często są narażeni na kolizje z powodu rozproszonych lub nieostrożnych kierowców. Ponadto jest wiele sytuacji, w których ktoś w samochodzie otwiera drzwi samochodu na ścieżkę rowerzysty. Zgodnie z Kodeksem Pojazdowym stanu Illinois, 625 ILCS 5 / 11-1407, nikt nie może otwierać drzwi pojazdu po stronie dostępnej dla ruchu, chyba że jest to wystarczająco bezpieczne i można to zrobić bez zakłócania innego ruchu. Nieprzestrzeganie kodeksu pojazdu może być mocnym dowodem zaniedbania. Jeśli odniesiesz obrażenia w wypadku rowerowym, możesz być w stanie odzyskać odszkodowanie od kierowcy, który jest winny.

Wypadki pieszych

W Illinois piesi mają prawo pierwszeństwo przed samochodami lub ciężarówkami zatrzymujące się na czerwonym świetle lub sygnalizujące na skrzyżowaniu z przejściem dla pieszych. Kierowca samochodu ma ustąpić pieszemu, który ma pierwszeństwo na przejściu. Przechodzenie pieszego przez ulicę w miejscu innym niż przejście dla pieszych na skrzyżowaniu jest niezgodne z prawem. Mimo to kierowcy mają obowiązek zachowania należytej staranności, aby uniknąć kolizji z pieszym. Niestety, wypadki pieszych w wielu przypadkach okazują się śmiertelne. W takim przypadku członkowie rodziny zmarłej ofiary mogą dochodzić odszkodowania w drodze roszczenia o bezprawną śmierć. Nasi prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała mogą reprezentować rodziny z Chicago w tych trudnych sytuacjach.

Zadzwoń do nas pod numer (312) 241-1645 lub skorzystaj z naszego formularza online, aby umówić się na bezpłatną konsultację.