Czy Zostałeś Ranny w Wypadku

Powszechna nazwa wypadków, w których kierowca ucieka z miejsca wypadku to "hit-and-run". Na mocy prawa obowiązującego w stanie Illinois ucieczka kierowcy z miejsca wypadku jest czynem sprzecznym z prawem, niezależnie od tego, czy wypadek był spowodowany przez kierowcę. Zgodnie z prawem stanu Illinois kierowca biorący udział w wypadku, w szczególności w przypadku wystąpienia obrażeń, musi pozostać na miejscu zdarzenia (z wyjątkiem sytuacji, gdy potrzebuje on natychmiastowej pomocy medycznej) i dostarczyć konkretnych informacji organom ścigania i innym kierowcom i/lub pasażerom biorącym udział w wypadku. Jeśli kierowca opuści miejsce wypadku bez spełnienia tych wymagań, może zostać uznany za winnego przestępstwa i utraci prawo jazdy. Jeśli wypadek zakończy się śmiercią, przestępstwo jest przestępstwem 2. klasy, które podlega karze pozbawienia wolności od trzech do czternastu lat. Pomimo tych przepisów i surowych kar, jak również wysokiego wskaźnika odnajdywania sprawców, ucieczki z miejsca wypadku nadal są stosunkowo powszechne. Chociaż nie ma najnowszych statystyk dotyczących kierowców zbiegłych z miejsc wypadków drogowych w stanie Illinois, według Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Amerykańskiego Związku Motorowego (AAA) spośród wszystkich wypadków zgłoszonych na policję około 11 procent to wypadki, gdy kierowca zbiegł. Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) uznał, że około 18 procent - czyli prawie jeden na pięć - wypadków śmiertelnych wśród pieszych jest związanych z wypadkami, gdy kierowca ucieka z jego miejsca. Prawie 2600 śmiertelnych wypadków drogowych każdego roku to sytuacje, gdy kierowca ucieka z jego miejsca. Istnieje wiele powodów, dla których kierowcy uciekają po wypadku. Niektórzy kierowcy mogą być pod wpływem alkoholu i obawiają się, że zostaną oskarżeni o prowadzenie w stanie nietrzeźwym (DUI) - szczególnie jeśli jest to drugie lub trzecie przestępstwo - lub zostaną oskarżeni o inne przestępstwa związane ze spowodowaniem obrażenia lub śmierci pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Niektórzy kierowcy mogą być tak odurzeni, że nawet nie zdają sobie sprawy, że spowodowali wypadek i odjeżdżają nieświadomi szkód lub strat, które spowodowali. Inni kierowcy mogą uciekać, ponieważ jeżdżą bez prawa jazdy, rejestracji lub ubezpieczenia. Niektórzy mogą jeździć skradzionym pojazdem lub mogą być poszukiwani za popełnienie innych przestępstw. Inni po prostu przestraszyli się tego, co zrobili i boją się zmierzyć z konsekwencjami.

Ofiary Wypadków, Gdy Kierowca Ucieknie z Jego Miejsca

Chociaż odniesienie ran w wypadku drogowym nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, bycie ofiarą kierowcy, który uciekł, może być szczególnie dokuczliwe. Oprócz niewłaściwego zachowania odbiegającego od podstawowych standardów przyzwoitości, kierowcy uciekający z miejsca wypadku krzywdzą swoje ofiary w inny sposób, niezależnie od tego, czy są one kierowcami, pieszymi, rowerzystami czy motocyklistami. Wiele spośród poszkodowanych osób wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, a jej brak ze strony zbiegłych sprawców wypadków oznacza, że osoby, które przeżyły, mogą nie przetrwać lub, że obrażenia, które były stosunkowo niewielkie, mogą stać się poważniejszymi. Osoby poszkodowane lub nieprzytomne w wyniku wypadków drogowych, które zostały pozbawione pomocy, mogą być narażone na dodatkowe zagrożenia: np. kolejne pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, działanie warunków atmosferycznych, nadmierne krwawienie, cieknący zbiornik paliwa, pozostawienie samemu sobie i tak dalej. Zachowanie kierowców uciekających z miejsca wypadku jest szczególnie skandaliczne, gdy bierze się pod uwagę zignorowanie przez nich stopnia obrażenia ofiary, faktu czy ofiary były w podeszłym wieku, czy znajdowały się między nimi niemowlęta lub osoby niepełnosprawne, które wymagają specjalnej opieki.

Odszkodowanie dla Ofiar Wypadków, Gdy Kierowca Zbiegł

Chociaż można myśleć, że nie ma środków zaradczych wobec kierowców uciekających z miejsca wypadku, istnieją sposoby na uzyskanie odszkodowania. Jeśli odniosłeś obrażenia w wyniku wypadku, lub ktoś bliski został ranny lub zabity w jego wyniku, dobrze jest niezwłocznie skonsultować się z doświadczonym prawnikiem zajmującym się wypadkami samochodowymi w stanie Illinois . Ucieczka winowajcy z miejsca wypadku nie oznacza pozbawienia ofiary prawnych środków zaradczych. Po pierwsze, wielu kierowców zbiegłych z miejsca wypadku jest identyfikowanych. Służyć temu może najróżniejszego rodzaju materiał dowodowy: naoczny świadek - nawet ofiara - może być w stanie zidentyfikować kierowcę, jego pojazd lub numer tablic rejestracyjnych; czasem na miejscu wypadku pozostaną ślady farby karoserii, części samochodowe, np., zepsute lusterko boczne; sąsiedzi lub przyjaciele kierowcy mogą zauważyć, że jego samochód jest uszkodzony i zgłosić ten fakt, gdy dowiedzą się o wypadku samochowym, którego sprawca zbiegł. Czasami inni kierowcy mogli zgłosić policji niewłaściwą jazdę lub przekroczenie prędkości, które zaobserwowali przed wypadkiem. Zdarza się, że sami kierowcy mówią swoim przyjaciołom lub członkom rodziny o tym, co się stało, lub nawet mogą się sami zgłosić na policję. Na szczęście od 2006 roku w stanie Illinois nie ma żadnych ograniczeń dotyczących ścigania kierowców zbiegłych z miejsca wypadku. Istnieją jednak ograniczenia czasowe dotyczące wniesienia roszczenia cywilnego przeciwko kierowcy zbiegłemu z miejsca wypadku i dochodzenia odszkodowań od nieubezpieczonych kierowców, dlatego najlepiej niezwłocznie skonsultować się z prawnikiem zajmującym się obrażeniami ciała. Jeśli posiadasz ubezpieczenie chroniące przed nieubezpieczonym lub niewystarczająco ubezpieczonym kierowcą, Twój ubezpieczyciel powinien pokryć szkody poniesione przez Ciebie, nawet jeśli byłeś pieszym lub rowerzystą, gdy doszło do wypadku. Ponieważ ubezpieczyciele nie chcą pokrywać kosztów tych szkód, często pomagają w identyfikacji kierowców, którzy uciekają z miejsca wypadku, ale to może oznaczać również, że mogą być niechętni do wypłacania roszczeń, jeżeli uważają, że winowajca może zostać ukarany.

Możliwa Pomoc dla Ofiar Zbiegłych Kierowców

Wystarczająco złe jest bycie ofiarą lekkomyślnego i nieostrożnego kierowcy. Nie należy akceptować statusu ofiary jako konsekwencji tej sytuacji! Ważne jest zasięgnięcie porady prawnej tak szybko po wypadku, jak to możliwe. Z biegiem czasu ważne dowody mogą zostać utracone lub zniszczone, a świadkowie mogą zapomnieć o ważnych informacjach lub mogą nie być w stanie ich znaleźć. Doświadczeni prawnicy specjalizujący się w sprawach związanych z wypadkami w Illinois w Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C. mogą pomóc w uzyskaniu odszkodowania, do którego masz prawo, niezależnie od tego, czy oznacza to ściganie winnego wypadku czy negocjacje z Twoim ubezpieczycielem. Wiemy, jakie są twoje uprawnienia zarówno w zakresie prawa, jak i wobec Twojego własnego ubezpieczyciela. Aby uzyskać bezpłatną konsultację, skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Abels & Annes, P.C., bezpłatny numer telefonu (855) 997-2354, lokalnie pod numerem (312) 241-1645 lub za pomocą formularza online na tej stronie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli odniosłeś obrażenia w wypadku samochodowym w Chicago, zadzwoń do nas już dziś na bezpłatny numer (855) 997-2354, a my zapewnimy Ci bezpłatną konsultację.