Wypadki Spowodowane Przez Pijanych Kierowców

Adwokaci zajmującymi się wypadkami w Kancelarii Abels & Annes, P.C. wykazują szczególną troskę o klientów, którzy zostali poważnie ranni lub zabici w wyniku zaniedbań popełnionych przez pijanego kierowcę. Według organizacji fMothers Against Drunk Driving jazda w stanie nietrzeźwym to najczęściej popełniane przestępstwo z użyciem przemocy w Ameryce, a dowody wskazują jednoznacznie, że jazda pod wpływem alkoholu jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków samochodowych w Chicago i całym stanie Illinois. W Illinois każdy kierowca prowadzący pojazd z zawartością alkoholu we krwi równą 0,08 lub wyższą jest uważany za kierowcę pijanego, niezależnie od prowadzonego typu pojazdu silnikowego. Oznacza to, że kolizje typu DUI mogą obejmować samochody, ciężarówki, furgonetki, motocykle, autobusy, ciężarówki i wiele innych typów pojazdów. Kierowcy w wieku poniżej 21 lat z najmniejszym śladem alkoholu w organizmie naruszają Ustawę Illinois Zero Tolerance i stracą prawo jazdy, a także poniosą poważne dodatkowe kary. Zgodnie z prawem stanu Illinois również rodzic może być pociągnięty do odpowiedzialności, gdy zezwala on małoletniemu na spożywanie alkoholu w swoim domu, na wyjazd i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym i gdy ta nieletnia osoba spowoduje kolizję, raniąc inną osobę. Z oczywistych względów kary dla nieletnich, którzy prowadzą samochód, są poważne.

Prawnicy w Chicago Zajmujący się Wypadkami Związanymi ze Spożyciem Alkoholu (DUI)

Prawnicy w Chicago w Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C., zajmujący się obrażeniami ciała oraz śmiercią zwracają się do ofiar wypadków związanych ze spożyciem alkoholu (DUI) o skorzystanie z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym prawnikiem zajmującym się wypadkami samochodowymi. Kierowcom, którzy powodują wypadki typu DUI, często przedstawiane są poważne zarzuty karne. Mogą i powinni być oni pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej wobec niewinnych ofiar wypadków. Będziemy współpracować z Tobą w celu uzyskania sprawiedliwego odszkodowania od pijanych kierowców i ich firm ubezpieczeniowych. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że nie muszą być w pojeździe, aby zgłosić roszczenie wobec pijanego kierowcy. Jeśli odniosłeś obrażenia w wyniku działań pijanego kierowcy jako pieszy, rowerzysta, motocyklista lub gdy jesteś pasażerem w pojeździe, możesz ubiegać się o odszkodowania za poniesione obrażenia. Można też złożyć roszczenia wobec kierowcy pojazdu, w którym jechałeś, jeśli kierowca był nietrzeźwy lub zażywał narkotyki a Ty zostałeś ranny.

Fakty o Wypadkach Spowodowanych Przez Nietrzeźwych Kierowców (DUI)

 • Jeden na siedmiu kierowców zabitych w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę w 2008 r. był w wieku poniżej 21 lat (zgodnie z prawem nie mógł spożywać alkoholu).
 • Jedna trzecia kierowców w wieku od 25 do 34 lat, którzy zginęli w wyniku śmiertelnych wypadków była pod wpływem alkoholu.
 • Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) szacuje, że co siódmy kierowca w noce weekendowe jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
 • Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2009 roku przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention), jedna z dziesięciu osób pijących na imprezach przyznała, że ostatni raz prowadziła pojazd po spożyciu 5 lub więcej drinków.
 • Biuro Sekretarza Stanu Illinois zgłasza, że przeciętny sprawca DUI to:
  • Mężczyzna (80 procent aresztowanych to mężczyźni);
  • 34 lata (61 procent ma mniej niż 35 lat);
  • Aresztowany między 11 w nocy a 4 rano w weekend; i
  • Zatrzymany podczas jazdy z zawartością alkoholu we krwi 0.16 - dwa razy więcej niż dozwolony prawnie limit.
 • Co 51 minut w Stanach Zjednoczonych umiera osoba w wyniku nieostrożnego i bezsensownego działania kogoś, kto siada za kierownicą po zbyt dużej ilości spożytego alkoholu.
 • Pijani kierowcy byli odpowiedzialni za 10 228 wypadków śmiertelnych w 2010 r., w tym 211 dzieci. Z 211 zabitych dzieci 161 (62%) było w tym samym pojeździe, co pijany kierowca.
 • Dorośli spożyli za dużo alkoholu i usiedli za kierownicą około 112 milionów razy w 2010 r., zgodnie z danymi Centrum Kontroli Chorób (Centers for Disease Control). Oznacza to, że na drogach każdego dnia w tym roku było prawie 300 000 pijanych kierowców.
 • Przeciętny pijany kierowca pije 80 razy przed pierwszym aresztowaniem.
 • Z 568 kierowców zabitych w Illinois w 2011 r., 108 miało poziom alkoholu we krwi od 0,08 do 0,20, a ponadto 52 kierowców miało poziom alkoholu we krwi powyżej 0,20.
 • Badania wykazały, że około 50 do 75 procent skazanych pijanych kierowców nadal prowadzi pojazdy mimo zawieszonego prawa jazdy.
 • W 2010 r. 16 procent wszystkich kierowców uczestniczących w wypadkach śmiertelnych podczas tygodnia pracy było pijanych, w porównaniu do 31 procent w weekendy.
Statystyki są jednoznaczne - pijani kierowcy są odpowiedzialni za ogromną liczbę śmiertelnych wypadków samochodowych i prawdopodobnie będą odpowiedzialni za ofiary śmiertelne w nocy, szczególnie w weekendy. Pijani kierowcy są również bardziej powszechnie spotykani w święta i weekendy świąteczne. Kierowcy powinni zawsze zachować ostrożność i kierować pojazdem defensywnie tak bardzo, jak to możliwe.

Pomoc dla Ofiar Wypadków Drogowych Spowodowanych Przez Pijanych Kierowców

Podobnie jak w każdym wypadku samochodowym w Chicago, fakty i okoliczności mogą decydować o tym, jakie ulgi mogą być dostępne dla tych, którzy ucierpieli z rąk pijanego kierowcy. Zazwyczaj ofiary mogą mieć prawo do rekompensaty finansowej za całkowity zakres szkód, które mogą obejmować koszty leczenia, koszty operacji, opiekę rehabilitacyjną, utracone płace oraz ból i cierpienie. W tragicznym wypadku, gdy osoba kochana lub członek rodziny zginie w wypadku, ci członkowie rodziny, którzy przeżyli, mogą być uprawnieni do pomocy, nawet przy założeniu, że żadna kwota rekompensaty za straty nie może być kiedykolwiek uznana za odpowiednią. Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała w Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C. wierzą w walkę o prawa poszkodowanych i jeśli Ty lub członek Twojej rodziny odnieśliście obrażenia pragną walczyć w Waszym imieniu. Oferujemy bezpłatną konsultację przypadku bez zobowiązań dla wszystkich, którzy dzwonią do nas na bezpłatny numer (855) 997-2354 lub lokalnie na numer (312) 241-1645, a wszystkie omówione kwestie będą traktowane jako poufne. Jeśli doznałeś kontuzji i cierpiałeś z powodu działania innej osoby, zadzwoń do nas dzisiaj i pozwól nam pomóc w uzyskaniu ulgi, na którą zasługujesz. Jeśli Ty lub osoba bliska zostaliście ranni lub zabici w wypadku DUI, poproście o bezpłatną konsultację przypadku lub zadzwońcie na numer (855) 997-2354, aby niezwłocznie porozmawiać z prawnikiem. Prawnicy zajmujący się szkodami osobistymi w Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C. są dostępni, aby porozmawiać o potencjalnej sprawie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie ma opłaty adwokackiej, chyba że wygrasz swoją sprawę.