Wypadki Spowodowane Przez Samochody Firmy Uber

Ci, którzy mieszkają w Chicago, mają wiele możliwości poruszania się po mieście. Istnieją autobusy miejskie, kolejka L, taksówki, samochody osobowe, można poruszać się pieszo lub rowerem, aby dostać się do miejsca przeznaczenia. W ostatnich latach Uber przybył jako alternatywa wobec bardziej tradycyjnych środków transportu, co zwiększa ilość opcji dostępnych dla dojeżdżających. Uber to firma, która pozwala zamówić przewóz samochodami osobowymi z dowolnego miejsca do innego miejsca w obszarze obsługi Uber. Mówiąc prościej, podróżujący mogą korzystać z aplikacji, aby poprosić o kierowcę Ubera, który zazwyczaj odbierze pasażera w ciągu kilku minut i zabierze go w pożądanym kierunku. Często ceny oferowane przez firmę Uber są niższe niż ceny taksówek, a pojazdy - lepszej jakości. Jednocześnie pojazdy Ubera mają większą elastyczność niż autobusy lub pociągi podążające wyznaczoną trasą - samochody tej firmy przemieszczają się po ulicach i drogach ekspresowych Chicago i stanu Illinois z dużo większą swobodą i bez ograniczeń trasy. Istnieje wiele zalet podróżowania z Uberem, ale istnieje również pewne ryzyko. W miarę wzrostu liczby pojazdów miejskich Ubera rośnie liczba wypadków samochodowych z udziałem tych samochodów i – niestety - liczba obrażeń u pasażerów.

Wypadki z Udziałem Pojazdów Firmy Uber

Kierowcy Ubera, tak jak inni kierowcy, na trasie muszą bezustannie podejmować decyzje, które wpływają na ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Jednak w przeciwieństwie do innych osób prowadzących pojazdy, kierowcy Ubera poruszają się często po nieznanych sobie częściach miasta, jednocześnie korzystając z aplikacji, która reguluje ich ceny. Może to sprawić, że kierowca Ubera będzie bardziej rozproszony i potencjalnie bardziej niebezpieczny niż inni kierowcy w Chicago. Jeśli jeździsz własnym pojazdem w mieście, znasz swoją pozycję startową i prawdopodobnie znasz swój punkt docelowy. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w konkretnej okolicy, prawdopodobnie byłeś w dalszej okolicy i dlatego trochę ją znasz. Jednak kierowcy Ubera mogą znaleźć się w zupełnie nowych częściach miasta, których nigdy wcześniej nie odwiedzili. To doprowadzi ich do napotkania nowych skrzyżowań, co może być mylące i może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Istnieje również wyraźna presja na kierowców Ubera, aby w porę dotrzeć do pasażerów. Często powoduje to nadmierną prędkość lub popełnianie błędów przy prowadzeniu, co może być nie tylko niebezpieczne, ale może zakończyć się otrzymaniem mandatu, opłaty karnej, a nawet spowodowaniem groźnego wypadku samochodowego. Kiedy dana osoba zdecyduje się prowadzić samemu, rozumie, że jej bezpieczeństwo jest w jej rękach. Jednakże, jeśli chodzi o firmę Uber, podróżujący powierzają swoje bezpieczeństwo nieznajomemu z nieznaną historią kierowania pojazdem. Chociaż firma Uber twierdzi, że jej kierowcy są poddawani kontrolom, które obejmują analizę ich historii jazdy, to proces ten może być niepełny, ponieważ może uwzględniać tylko te niewłaściwe zachowania kierowcy, które zostały ukarane mandatem. Każdy kierowca, który jest nieracjonalny lub niebezpieczny, ale który nie został złapany przez policję, może wydawać się bezpiecznym kierowcą na papierze. Co więcej, incydenty na całym świecie ujawniły, że ten sposób sprawdzania nie identyfikuje kierowców nawet z niebezpiecznymi epizodami, ponieważ niektórym kandydatom udaje się przejść przez „sito”. Wreszcie, urządzenia zabezpieczające istniejące w samochodach Ubera, nie są standardowe, ponieważ same samochody nie są standardowe. Kierowcy pracują w swoich własnych samochodach osobowych, których stanem technicznym się sami zajmują. Istnieją wymagania dotyczące minimalnych dopuszczalnych norm dla tych pojazdów, ale użytkownicy prawdopodobnie nie będą znać pełnego zakresu działania urządzeń bezpieczeństwa, które mogą ich chronić w razie kolizji. Czy ich jazda będzie wyposażona w technologię zapobiegania kolizjom? Co powiecie na temat bocznych kurtyn powietrznych? Co dzieje się, gdy pasażerowie znajdują się w pojeździe, który wcześniej uległ uszkodzeniu lub ma hamulce, które nie działają prawidłowo?

Prawa Poszkodowanych w Wypadkach Ubera w Stanie Illinois

Prawo w Illinois nie jest jasne w odniesieniu do pojazdów Ubera. Czy są to prywatne samochody czy taksówki? W rzeczywistości nie należą one do żadnej z tych kategorii, ale znajdują się pomiędzy nimi. Poszkodowani w wypadku z udziałem pojazdu Ubera powinni wiedzieć, że nadal mają prawa wynikające z przepisów lokalnych i stanowych, które mogą upoważniać ich do odszkodowania finansowego. Ofiara wypadku samochodowego może mieć wielkie wydatki - od kosztów leczenia po utracone płace, zatem rozmowa z lokalnym prawnikiem zajmującym się wypadkami będzie korzystna dla osób poszkodowanych, gdy chcą one dowiedzieć się o swoich prawach do uzyskania pomocy. Jeśli byłeś kierowcą Ubera, pasażerem w samochodzie Ubera lub brałeś udział w kolizji z pojazdem Ubera, zadzwoń niezwłocznie na bezpłatny telefon do prawników w Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C. - (855) 997-2354 lub lokalnie na (312) 241-1645. Oferujemy konsultację dotyczącą wypadku - bezpłatną i bez zobowiązań - dla wszystkich ofiar i ich rodzin, które dzwonią do nas lub kontaktują się z nami online. Dysponujemy licencjonowanym adwokatem gotowym do rozmowy z Tobą 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli doznałeś obrażeń w wypadku samochodowym z udziałem pojazdu Ubera, zadzwoń do Kancelarii Adwokackiej Abels & Annes, P.C., na bezpłatny telefon (855) 997-2354 w celu uzyskania darmowej konsultacji na temat swojej sprawy.